Turcia a cucerit 21 de medalii la Campionatele Balcanice de Atletism de la Cluj Napoca

Echipa națională a Turciei a închis cea de-a doua zi a campionatelor cu 4 medalii de aur, 1 de argint și 3 de bronz.

Turcia s-a clasat pe locul 2 la Campionatul Balcanic de Atletism pentru seniori, câștigând 21 de medalii, inclusiv 9 de aur…

Campionatul organizat la Cluj Napoca, România, s-a încheiat cu competițiile din cea de-a doua zi.

Echipa națională a Turciei a închis ziua cu 4 medalii de aur, 1 de argint și 3 de bronz, numărul total de medalii câștigate în cadrul Campionatelor crescând la 21 (9 de aur, 2 de argint, 10 de bronz).

În clasamentul pe medalii Turcia a urmat Ucraina (cu 12 medalii de aur, 6 de argint și 5 de bronz), și a ocupat locul doi.

Sportivii turci care au cucerit medalii în cea de-a doua zi a campionatelor sunt după cum urmează:

Medalii de Aur: Jak Ali Harvey, Mikdat Sevler,  Turgay Bayram, Batuhan Altıntaș, Yavuz Can, Berke Akçam și İlyas Çanakçı.

Medalii de argint: Murat Yalçınkaya

Medalii de bronz: Elif Polat, Burcu Subatan, Ömer Aimtan.